Norskskogkatt

Utställningsresultat / Showresults

Elektra Beyoncé Silverdagg Hermione Calleigh

 

Vulcanus Spartacus Ville

 

2018

Msk, Eskilstuna 2018-09-01

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Calleigh 9
2
Michael Edström CHAMPION
CH SE*Lisselbacks Beyoncé 7
3
Irene Eek Magnusson Ex 2
GIC S*Gräddhyllans Etna 10
2
Michael Edström Ex 2

 

SC, Södertälje 2018-08-05

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Calleigh 9
2
Michael Edström CAC
S*Uncut Diamond Ville 12
5
Michael Edström Ex 1, BIV
IP CH S*Gräddhyllans Athena 6
5
Michael Edström CAGPIB, NOM

 

CK, Kalmar 2018-07-02

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Diva 9
6
Anne-Gro Edström CAC

 

CK, Kalmar 2018-07-01

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Diva 9
6
Magdalena Kudra CAC

 

Väk, Forshaga 2018-07-01

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Silverdagg 5
8
Jørgen Billing CAGCIB
S*Gräddhyllans Calleigh 9
2
Åsa Carnbrand CAC
IP CH S*Gräddhyllans Athena 6
5
Jørgen Billing CAGPIB

 

UK, Rasbo 2018-06-17

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Silverdagg 5
8
Ludmila Khaled CAGCIB
IC S*Gräddhyllans Hermione 5
1
Philippe de Guerny Ventura CAGCIB

 

UK, Rasbo 2018-06-16

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Silverdagg 5
8
Philippe de Guerny Ventura CAGCIB
IC S*Gräddhyllans Hermione 5
1
Ludmila Khaled CAGCIB

 

NORAK, Oslo, Norge 2018-05-06

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Silverdagg 5
8
Glenn Sjöbom CAGCIB
CH S*Gräddhyllans Hermione 7
1
Anne Veland INTERNATIONELL CHAMPION
IP CH S*Gräddhyllans Athena 6
5
Donatella Mastrangelo CAGPIB

 

NORAK, Oslo, Norge 2018-05-05

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Silverdagg 7
8
Anne Veland INTERNATIONELL CHAMPION
CH S*Gräddhyllans Hermione 7
1
Karl Preiss CACIB
PR CH S*Gräddhyllans Athena 8
5
Raymond Saetre INTERNATIONELL PREMIER

 

NERK, Örebro 2018-01-21

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

SC S*Gräddhyllans Vulcanus 1
1
Åsa Carnbrand HP
CH S*Gräddhyllans Hermione 7
1
Åsa Carnbrand CACIB
S*Gräddhyllans Calleigh 12
2
Michael Edström Ex 1
PR CH S*Gräddhyllans Athena 8
5
Nurit Pahl CAPIB
S*Gräddhyllans Natalia 12
5
Nurit Pahl Ex 2

 

2017

BiK, Kvänum 2017-10-22

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Silverdagg 7
8
Yan Rocha-Folch CACIB
S*Gräddhyllans Hermione 9
1
Marie Westerlund CHAMPION
CH SE*Lisselbacks Beyoncé 7
3
Philippe de Guerny Ventura CACIB, NOM

 

BiK, Kvänum 2017-10-21

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Silverdagg 7
8
Kristiina Rautio CACIB
S*Gräddhyllans Hermione 9
1
Kristiina Rautio CAC
SE*Lisselbacks Beyoncé 9
3
Gerardo Fraga Y Guzmán CHAMPION

 

Östk, Åby (Norrköping) 2017-10-08

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Silverdagg 9
8
Mira Fonsén CHAMPION
S*Gräddhyllans Hermione 9
1
Ludmila Khaled CAC
S*Gräddhyllans Diva 12
1
Mario Ottino Ex 2 / 2
PR CH S*Gräddhyllans Athena 8
5
Annika Billing CAPIB

 

Msk, Eskilstuna 2017-09-02

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Silverdagg 9
8
Pia Nyman Ex 2 / 4
SE*Lisselbacks Beyoncé 9
3
Caroline Stoa Ex 2 / 2
PR CH S*Gräddhyllans Athena 8
5
Caroline Stoa Ex 2 / 2

 

Väk, Forshaga 2017-07-01

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Silverdagg 9
8
Åsa Carnbrand CAC / 2
S*Gräddhyllans Hermione 11
1
Hannah Jensen Ex 1
PR CH S*Gräddhyllans Athena 10
5
Maud Olsen Johansson PREMIER

 

UK, Rasbo 2017-06-18

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Silverdagg 9
8
Mats Askett CAC
S*Gräddhyllans Hermione 11
1
Mats Askett Ex 1

 

UK, Rasbo 2017-06-17

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Silverdagg 9
8
Donatella Mastrangelo Ex 2 / 3
S*Gräddhyllans Hermione 11
1
Annika Billing Ex 1

 

Nerk, Örebro 2017-06-04

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Athena 10
5
Malin Sundqvist CAP

 

Nerk, Örebro 2017-06-03

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Athena 10
5
Lena Björkander CAP

 

Nerk, Örebro 2017-01-22

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

SE*Lisselbacks Beyoncé 9
3
Glenn Sjöbom CAC

 

Nerk, Örebro 2017-01-21

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

SE*Lisselbacks Beyoncé 9
3
Vladimir Isakov Ex 2

 

2016

Östk, Norrköping 2016-10-08

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

SE*Lisselbacks Beyoncé 9
3
Malin Sundqvist CAC, NOM

 

Msk, Eskilstuna 2016-09-03

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Spartacus 5
4
Mats Askett Ex 2
SE*Lisselbacks Beyoncé 11
3
Alessandro Ghibaudo Ex 1

 

Nerk, Örebro 2016-06-05

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

SE*Lisselbacks Beyoncé 12
3
Anna Wilzcek Ex 2

 

Nerk, Örebro 2016-06-04

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

SE*Lisselbacks Beyoncé 12
3
Hannah Jensen Ex 2

 

Spin, Göteborg 2016-05-21

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Spartacus 5
4
Anne Veland Ex 3
SE*Lisselbacks Beyoncé 12
3
Karl Preiss Ex 1

 

Nerk, Örebro 2016-01-24

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Etna 3
2
Sarah Johnson CACS
CH S*Gräddhyllans Athena 10
5
Stephane Henry Ex 3 / 3

 

Nerk, Örebro 2016-01-23

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Etna 3
2
Dominika Halická CACS
CH S*Gräddhyllans Athena 10
5
Hannah Jensen Ex 3 / 3

 

2015

Alfakatten, Upplands-Väsby 2015-10-31

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

(N) Migoto´s Celine 11
6
Anne Veland Ex 1 / 2
GIP S*Gräddhyllans Akon 4
8
Anne Veland CAPS

 

UK, Jälla 2015-10-11

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

(N) Migoto´s Celine 12
6
Mats Askett Ex 1
IC S*Gräddhyllans Spartacus 5
4
Mats Askett CAGCIB

 

KM - BiK, Skara 2015-10-03

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

(N) Migoto´s Celine 11
 
Lena Nordström Ex 1 / 2, NOM

 

Msk, Eskilstuna 2015-09-05

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

(N) Migoto´s Celine 12
6
Robert Lubrano Ex 2 / 6
IC S*Gräddhyllans Spartacus 5
4
Lena Björkander Ex 2 / 3

 

Elk, Vårgårda 2015-08-30

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

(N) Migoto´s Celine 12
6
Raymond Saetre Ex 2 / 5
IC S*Gräddhyllans Spartacus 5
4
Hannah Jensen Ex 2

 

Elk, Vårgårda 2015-08-29

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

(N) Migoto´s Celine 12
6
Jörgen Billing Ex 2 / 5
IC S*Gräddhyllans Spartacus 5
4
Åsa Hammarlund Ex 2

 

Jkk, Solvalla 2015-08-22

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

(N) Migoto´s Celine 12
6
Hannah Jensen Ex 3
IC S*Gräddhyllans Spartacus 5
4
Åsa Hammarlund CAGCIB

 

Speedcat, Sollentuna 2015-08-02

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

(N) Migoto´s Celine 12
6
Marie Westerlund Ex 2 / 4
IC S*Gräddhyllans Spartacus 5
4
Sirpa Lindelöf Ex 2

 

Väk, Forshaga 2015-06-27

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIP S*Gräddhyllans Akon 4
8
Zvezdan Memedov CAPS
IC S*Gräddhyllans Spartacus 5
4
Jörgen Billing Ex 4

 

Smaalenene, Ski 2015-06-21

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIP S*Gräddhyllans Akon 4
8
Kristiina Rautio CAPS

 

Nerk, Örebro 2015-06-07

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIP S*Gräddhyllans Akon 4
8
Veikko Saarela CAPS
GIC S*Gräddhyllans Etna 3
2
Malin Sundqvist Ex 1%

 

Nerk, Örebro 2015-06-06

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIP S*Gräddhyllans Akon 4
8
Malin Sundqvist CAPS
S*Gräddhyllans Pansar 12
7
Aliosha Romero Ex 1
GIC S*Gräddhyllans Etna 3
2
Hannah Jensen CACS

 

Östk, Norrköping 2015-02-22

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIP S*Gräddhyllans Akon 4
8
Åsa Hammarlund Ex 1%
IC S*Gräddhyllans Mira 5
4
Mats Askett Ex 2

 

Östk, Norrköping 2015-02-21

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIP S*Gräddhyllans Akon 4
8
Hannah Jensen CAPS
IC S*Gräddhyllans Mira 5
4
Hannah Jensen Ex 1%

 

Nerk, Örebro 2015-02-08

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

SC S*Gräddhyllans Vulcanus 1
1
Maud Olsen Johansson HP
IP S*Gräddhyllans Akon 6
8
Mats Askett GRAND INTERNATIONELL PREMIER NOM
IC S*Gräddhyllans Mira 5
4
Linda Sviksa Ex 2

 

Nerk, Örebro 2015-02-07

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Vulcanus 3
1
Stéphane Henry SUPREME CHAMPION
IP S*Gräddhyllans Akon 6
8
Stéphane Henry CAGPIB
S*Gräddhyllans Mowgli 11
6
Stéphane Henry Ex 1
S*Gräddhyllans Shanti 11
8
Stéphane Henry Ex 1, NOM
GIC S*Gräddhyllans Etna 3
2
Ex 2

 

2014

Adelkatten, Dal 2014-11-30

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Spartacus 5
4
Karl Preiss CAGCIB

 

Adelkatten, Dal 2014-11-29

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Spartacus 7
4
Jörgen Frithiof INTERNATIONELL CHAMPION

 

Birka, Skogås 2014-11-23

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Vulcanus 3
1
Raymond Saetre CACS
CH S*Gräddhyllans Spartacus 7
4
Lone Lund CACIB

 

UK, Jälla 2014-10-18

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Vulcanus 3
1
Luigi Comorio CACS
IC S*Gräddhyllans Mira 5
4
Luigi Comorio CAGCIB

 

Däk Borlänge 2014-09-27

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Spartacus 7
4
Jörgen Billing Ex 3
IC S*Gräddhyllans Mira 5
4
Jörgen Billing CAGCIB

 

Msk Eskilstuna 2014-09-06

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IP S*Gräddhyllans Akon 6
8
Steph Bruin CAGPIB, NOM
IC S*Gräddhyllans Mira 5
4
Kristiina Rautio CAGCIB

 

Burak, Solbergelva 2014-08-16

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Mira 5 4 Tellervo Kass CAGCIB
IP S*Gräddhyllans Akon 6
8
Kristiina Rautio CAGPIB, NOM
CH S*Gräddhyllans Crixus 7 4 Tellervo Kass INTERNATIONELL CHAMPION

 

BK, Ulricehamn 2014-07-26

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IP S*Gräddhyllans Akon 6
8
Eiwor Andersson CAGPIB, NOM
IC S*Gräddhyllans Mira 5
4
Zvezdan Memedov CAGCIB, NOM
CH S*Gräddhyllans Crixus 7
4
Zvezdan Memedov CACIB

 

Väk, Forshaga 2014-06-28

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Vulcanus 3 1 Jörgen Billing CACS
CH S*Gräddhyllans Spartacus 7 4 Åsa Hammarlund  CACIB

 

Smaalenene, Ski 2014-06-21

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Mira 7 4 Michael Edström INTERNATIONELL CHAMPION
GIC S*Gräddhyllans Vulcanus 3 1 Zvezdan Memedov CACS
CH S*Gräddhyllans Crixus 7 4 Michael Edström Ex 2
S*Aborgatos Brio 9 4 Michael Edström Ex 2

 

UK, Uppsala 2014-06-14

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Spartacus 9 4 Fabio Brambilla CHAMPION

 

Nerk, Örebro 2014-06-08

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IP CH S*Gräddhyllans Diana 6 8 Gerardo Fraga y Guzmán  CAGPIB

 

Nerk, Örebro 2014-06-07

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IP CH S*Gräddhyllans Diana 6 8    Ex 2

 

BIK, Falköping 2014-05-18

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Spartacus 9 4 Alexey Schukin CAC

 

BIK, Falköping 2014-05-17

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Spartacus 9 4 Charles Spijker CAC

 

Birka, Sollentuna 2014-04-20

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Vulcanus 3 1 Eva Porat CACS
CH S*Gräddhyllans Mira 7 4 Michael Edström  CACIB
CH S*Gräddhyllans Crixus 7 4 Michael Edström  CACIB

 

Östk, Nyköping 2014-03-23

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Vulcanus 3 1 Aliosha Romero CACS
CH S*Gräddhyllans Mira 7 4 Lone Lund  CACIB
S*Gräddhyllans Crixus 9 4 Lone Lund CHAMPION

 

Östk, Nyköping 2014-03-22

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Vulcanus 3 1 Åsa Hammarlund CACS
S*Gräddhyllans Mira 9 4 Raymond Saetre CHAMPION
S*Gräddhyllans Crixus 9 4 Raymond Saetre CAC

 

SK, Sollentuna 2014-03-08

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Vulcanus 3 1 Lena Björkander CACS, Biv
IP S*Gräddhyllans Akon 6 8 Annelie Persson Ex 2
S*Gräddhyllans Mira 9 4 Lena Björkander CAC
S*Gräddhyllans Sabé 9 2 Maud O Johansson Ex 2

 

Nerk, Örebro 2014-02-16

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Vulcanus 3 1 Aliosha Romero CACS
IP CH S*Gräddhyllans Diana 6 8 Linda Sviksta  Ex 1 %

 

Nerk, Örebro 2014-02-15

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

GIC S*Gräddhyllans Vulcanus 3 1 Robert Lubrano CACS, Biv
IP CH S*Gräddhyllans Diana 6 8 Anne Köhn  CAGPIB

 

2013

Ädelkatten, Åkered (Göteborg) 2013-12-07

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Vulcanus 5 1 Raymond Saetre GRAND INTERNATIONELL CHAMPION
IP S*Gräddhyllans Akon 6 8 Eiwor Andersson CAGPIB
GIC S*Gräddhyllans Etna 3 2 Fabio Brambilla CACS
CH S*Gräddhyllans Athena 7 5 Raymond Saetre Ex 2

 

Adelkatten, Dal 2013-11-24

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IP CH S*Gräddhyllans Diana 6 8 Anne Veland  CAGPIB, NOM

 

Adelkatten, Dal 2013-11-23

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

PR CH S*Gräddhyllans Diana 8 8 Eva Porat INTERNATIONELL PREMIER NOM

 

Alfakatten, Täby 2013-11-02

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Vulcanus 5 1 Olga Komissarova CAGCIB
IP S*Gräddhyllans Akon 6 8 Veikko Saarela CAGPIB, NOM
S*Gräddhyllans Mira 9 4 Olga Komissarova CAC
S*Gräddhyllans Crixus 9 4 Olga Komissarova CAC

 

KM - BIK, Tidaholm 2013-10-12

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Vulcanus Vuxen hane - Mats Askett 3:a
IC S*Gräddhyllans Vulcanus - - Sirpa Lindelöf 2:a sidoklass "Charmigaste Charmör"
S*Gräddhyllans Spartacus Vuxen hane - Mats Askett 2:a
S*Gräddhyllans Mira Vuxen hona - Mats Askett 2:a
IP S*Gräddhyllans Akon Kastrat hane - Mats Askett 2:a

 

UK, Jälla 2013-10-06

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Vulcanus 5 1 Olga Sizova CAGCIB
S*Gräddhyllans Spartacus 9 4 Maud O Johansson Ex 2 / 3
S*Aborgatos Brio 9 4 Maud O Johansson Ex 3 / 3

 

Verak, Revetal, 2013-09-28

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Afrodite 7 8 Maud O Johansson INTERNATIONELL CHAMPION

IC S*Gräddhyllans Vulcanus

5

1

Maud O Johansson

Ex 2/2
IP S*Gräddhyllans Akon 6 8 Maud O Johansson CAGPIB

GIC S*Gräddhyllans Etna

3

2

Anne-Gro Edström

CACS
CH S*Gräddhyllans Athena 7 5 Lene Glem CACIB

 

Msk, Eskilstuna 2013-08-31

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Vulcanus

5

1

Linda Sviksa

CAGCIB, NOM

 

Väk, Forshaga 2013-06-29

Katt / Cat

 Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Vulcanus

5

1

Aliosha Romero

CAGCIB
S*Gräddhyllans Sabé 11 2 Aliosha Romero Ex 1

 

Nerk, Örebro 2013-06-16

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Elektra 5 8 Kristiina Rautio Ex 1 %
CH S*Gräddhyllans Afrodite 7 8 Kristiina Rautio CACIB
PR & CH S*Gräddhyllans Diana 8 8 Kristiina Rautio CAPIB
CH S*Gräddhyllans Athena 7 5 Åsa Hammarlund CACIB

 

Nerk, Örebro 2013-06-15

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Elektra 5 8 Alexey Schukin CAGCIB
CH S*Gräddhyllans Afrodite 7 8 Alexey Schukin CACIB
PR & CH S*Gräddhyllans Diana 8 8 Alexey Schukin CAPIB, NOM
S*Gräddhyllans Mira 11 4 Aliosha Romero Ex 3/4
S*Gräddhyllans Crixus 11 4 Aliosha Romero Ex 4/4
S*Gräddhyllans Sabé 11 2 Raymond Saetre Ex 1

 

BiK, Falköping 2013-05-19

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Vulcanus

5

1

Annelie Persson

CAGCIB

IC S*Gräddhyllans Elektra 5 8 Marina Vinkel CAGCIB
CH S*Gräddhyllans Diana 10 8 Marina Vinkel PREMIER
S*Gräddhyllans Athena 9 5 Annelie Persson CHAMPION
S*Gräddhyllans Spartacus 11 4 Anne-Gro Edström Ex 1, NOM

 

BiK, Falköping 2013-05-18

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Etna 5 2 Marina Vinkel GRAND INTERNATIONELL CHAMPION

IC S*Gräddhyllans Vulcanus

5

1

Marina Vinkel

CAGCIB

IC S*Gräddhyllans Elektra 5 8 Annelie Persson CAGCIB
CH S*Gräddhyllans Diana 10 8 Annelie Persson CAP
S*Gräddhyllans Athena 9 5 Britt-Maria Pedersen CAC
S*Gräddhyllans Spartacus 11 4 Annelie Persson Ex 1

 

Vrk, Västerås 2013-05-05

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Diana 10 8 Sirpa Lindelöf CAP

 

Østfoldkatten, Fredrikstad, 2013-04-07

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Elektra 5 8 Bertil Johansson Ex 2

IC S*Gräddhyllans Vulcanus

5

1

Maud O Johansson

CAGCIB
PR S*Gräddhyllans Akon 8 8 Bertil Johansson INTERNATIONELL PREMIER

 

Østfoldkatten, Fredrikstad, 2013-04-06

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Elektra 7 8 Anne Veland INTERNATIONELL CHAMPION

CH S*Gräddhyllans Vulcanus

7

1

Charles Spijker

INTERNATIONELL CHAMPION
PR S*Gräddhyllans Akon 8 8 Anne Veland Ex 2

 

ÖSTK, Nyköping 2013-03-03

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Etna 5 2 Luigi Comorio CAGCIB

CH S*Gräddhyllans Vulcanus

7

1

Luigi Comorio

CACIB, Biv

S*Gräddhyllans Padmé 12 2 Luigi Comorio Ex 2 / 2
S*Gräddhyllans Chewbacca 12 2 Luigi Comorio Ex 1
S*Gräddhyllans Sabé 12 2 Luigi Comorio Ex 1 / 2
S*Gräddhyllans Leia 12 1 Luigi Comorio Ex 1
S*Gräddhyllans Afrodite 9 8 Mats Askett CHAMPION
CH Utblickens Lucy 16 - - 3:a

S*Gräddhyllans

17

-

-

5:a / 6

S*Gräddhyllans Kull 18 - Raymond Saetre 3:a  / 3

 

NERK, Örebro 2013-02-03

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Diana 9 8 Glenn Sjöbom CHAMPION

 

NERK, Örebro 2013-02-02

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Vulcanus

7

1

Magdalena Kudra

Ex 2 / 2

S*Gräddhyllans Diana 9 8 Hannah Jensen CAC / 3
S*Gräddhyllans Afrodite 9 8 Hannah Jensen Ex 2 / 3

 

JKK, Sollentuna 2013-01-19

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Etna 5 2 Bertil Johansson CAGCIB

CH S*Gräddhyllans Vulcanus

7

1

Michael Edström

CACIB

S*Gräddhyllans Athena 9 5 Michael Edström Ex 3 / 3
S*Gräddhyllans Diana 9 8 Maud O Johansson CAC / 2
S*Gräddhyllans Afrodite 9 8 Maud O Johansson Ex 2 / 2

 

2012

UK, Jälla 2012-10-13

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

PR S*Gräddhyllans Akon 8 8 Luigi Comorio CAPIB
IC S*Gräddhyllans Etna 5 2 Luigi Comorio CAGCIB

S*Gräddhyllans Athena

9

5

Luigi Comorio

CAC

S*Gräddhyllans Afrodite 9 8 Luigi Comorio Ex 2

S*Gräddhyllans Vulcanus

9

8

Luigi Comorio

CHAMPION , NOM, BIS

 

 

ÖSTK, Norrköping 2012-10-07

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Vulcanus 9 8 Marie Westerlund CAC

S*Gräddhyllans Afrodite

9

8

Raymond A Saetre

CAC

 

ÖSTK, Norrköping 2012-10-06

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Vulcanus 9 8 Alessandro Ghibando CAC

S*Gräddhyllans Afrodite

9

8

Alessandro Ghibando

CAC, Biv

 

MSK, Eskilstuna 2012-09-01

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

PR S*Gräddhyllans Akon 8 8 Robert Lubrano CAPIB

S*Gräddhyllans Vulcanus

11

1

Robert Lubrano

Ex 1, NOM

S*Gräddhyllans Athena 11 5 Francoise Milcent Ex 1, Biv, NOM
S*Gräddhyllans Hera 11 7 Donatella Mastrangelo Ex 2 / 2

 

VÄK, Forshaga 2012-07-01

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Akon 10 8 Charles Spijker PREMIER , NOM

S*Gräddhyllans Diana

11

8

Charles Spijker

Ex 1, Biv, NOM

 

VÄK, Forshaga 2012-06-30

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Akon 10 8 Åsa Hammarlund Ex 4

S*Gräddhyllans Diana

11

8

Åsa Hammarlund

Ex 3

S*Gräddhyllans Athena 11 5 Kristiina Rautio Ex 1

 

Germany 2012-06-02

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Hercules 11 8   Ex 1, NOM, BIS

 

Germany 2012-06-01

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Hercules 11 8   Ex 1, NOM, BIS

 

Germany 2012-05-27

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Hercules 11 8   Ex 1
 

 

Germany 2012-05-26

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Hercules 11 8   Ex 1, NOM
 

 

SPIN, Göteborg 2012-05-20

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Amelia 9 8 Kristiina Rautio CHAMPION

 

SPIN, Göteborg 2012-05-19

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Amelia 9 8 Åsa Hammarlund CAC
 

 

BIK, Falköping 2012-05-13

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Akon 10 8 Olga Komissarova CAP, NOM
IC S*Gräddhyllans Etna 5 2 Olga Komissarova CAGCIB
S*Gräddhyllans Vulcanus 12 1 Jörgen Billing Ex 1

S*Gräddhyllans Athena

12

5

Dorte Kaae

Ex 1

S*Gräddhyllans Diana 12 8 Olga Komissarova Ex 2
S*Gräddhyllans Afrodite 12 8 Olga Komissarova Ex 1, Biv

S*Gräddhyllans

17

-

-

BIS

S*Gräddhyllans Kull 18   Jörgen Billing BIS
 

 

BIK, Falköping 2012-05-12

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhylans Akon 10 8 Dorte Kaae CAP
IC S*Gräddhyllans Etna 5 2 Anne-Gro Edström CAGCIB
S*Gräddhyllans Vulcanus 12 1 Olga Komissarova Ex 2

S*Gräddhyllans Athena

12

5

Dietmar Sagurski

Ex 1

S*Gräddhyllans Diana 12 8 Dorte Kaae Ex 1
S*Gräddhyllans Afrodite 12 8 Dorte Kaae Ex 2

S*Gräddhyllans

17

-

-

BIS

S*Gräddhyllans Kull 18   Dietmar Sagurski BIS
 

 

NERK, Örebro 2012-03-04

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Etna 5 2 Geir Edvardsen Ex 1 %

S*Gräddhyllans Athena

12

5

Alessandro Ghibando

Ex 1

S*Gräddhyllans Vulcanus 12 1 Karina Bjuran Ex 1 / 4, NOM
S*Gräddhyllans Afrodite 12 8 Jörgen Frithiof Ex 2

S*Gräddhyllans Hercules

12

8

Jörgen Frithiof

Ex 2

S*Gräddhyllans 17 - - 4:a / 8
S*Gräddhyllans Kull 18 - Raymond Saetre 4:a
 

 

NERK, Örebro 2012-03-03

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Etna 5 2 Aliosha Romero CAGCIB

S*Gräddhyllans Athena

12

5

Anne Köhn

Ex 1

S*Gräddhyllans Vulcanus 12 1 Stephe Bruin Ex 2
S*Gräddhyllans Afrodite 12 8 Annette Sjödin Ex 2

S*Gräddhyllans Diana

12

8

Annette Sjödin

Ex 1

S*Gräddhyllans 17 - - 6:a / 9
S*Gräddhyllans Kull 18 - Karina Bjuran 4:a

 

2011

ADELK, Dal 2011-12-11

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Etna 5 2 Anne Veland CAGCIB

 

ADELK, Dal 2011-12-10

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Etna 7 2 Mira Fonsén INTERNATIONELL CHAMPION
 

 

UK, Jälla (Uppsala) 2011-10-23

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Akon 9 8 Lene Glem CAC

S*Gräddhyllans Amelia

9

8

Lene Glem

CAC

S*Aborgatos Brio 9 4 Anne-Gro Edström CAC

 

LK, Väderstad 2011-08-20

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Akon 11 8 Kristiina Rautio Ex 1

S*Gräddhyllans Amelia

11

8

Kristiina Rautio

Ex 1

 

 

VÄK, Forshaga 2011-07-02

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Akon 11 8 Annelie Persson Ex 1

S*Aborgatos Brio

9

4

Raymond A Saetre

Ex 2 / 2

 

VÄK, Forshaga 2011-07-01

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Amelia 11 8 Annelie Persson Ex 2 / 2

S*Aborgatos Brio

9

4

Aliosha Romero

Ex 3 / 3

 

NERK, Örebro 2011-06-04

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Akon 11 8 Magdalena Kudra Ex 1, Biv, NOM

S*Gräddhyllans Amelia

11

8

Magdalena Kudra

Ex 1

S*Aborgatos Brio 9 8 Åsa Hammarlund Ex 2 / 3

 

BIK, Mariestad 2011-05-15

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Utblickens Lucy 9 2 Anne Köhn CHAMPION

S*Aborgatos Brio

9

4

Britt-Maria Pedersen

Ex 2

 

 

BIK, Mariestad 2011-05-14

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Akon 12 8 Jörgen Billing Ex 1, Biv

S*Gräddhyllans Amelia

12

8

Jörgen Billing

Ex 1

S*Aborgatos Brio 9 4 Jörgen Billing CAC
 

 

NERK, Örebro 2011-01-30

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Etna 7 2 Raymond A Saetre CACIB

GIC S*Eye Rock´s For Pleasure

3

6

Kristiina Rautio

Ex 2

 

 

UK/FRÄS, Tierp 2011-01-09

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Aborgatos Brio 11 4 Vesna Riznar-Resetic Ex 2

CH S*Gräddhyllans Elektra

7

8

Satu Hämäläinen

Ex 2

 

 

UK/FRÄS, Tierp 2011-01-08

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Aborgatos Brio 11 4 Lena Nordström Ex 2

CH S*Gräddhyllans Elektra

7

8

Annette Engvall

CACIB

 

2010

ÖSTK, Norrköping 2010-10-03

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Etna 7 2 Luigi Comorio CACIB

S*Aborgatos Brio

12

4

Anne Köhn

Ex 3

CH S*Gräddhyllans Elektra 7 8 Annelie Persson Ex 2
 

 

ÖSTK, Norrköping 2010-10-02

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Aborgatos Brio 12 4 Marie Westerlund Ex 4

CH S*Gräddhyllans Elektra

7

8

Anne Köhn

CACIB

 

 

MSK, Eskilstuna 2010-09-04

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Gräddhyllans Etna 7 2 Dorte Kaae Ex 2

S*Aborgatos Brio

12

4

Åsa Hammarlund

Ex 5 / 6

CH S*Gräddhyllans Elektra 7 8 Sebastian Pruchniak Ex 2
 

 

KLÖSET, Surahammar 2010-08-01

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Gräddhyllans Elektra 7 8 Robert Lubrano Ex 2

IC S*Eye Rock´s For Pleasure

5

6

Charles Spijker

GRAND INTERNATIONELL CHAMPION

 

 

KLÖSET, Surahammar 2010-07-31

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Elektra 9 8 Maud Olsen CHAMPION

IC S*Eye Rock´s For Pleasure

5

6

Robert Lubrano

CAGCIB

IC S*Gräddhyllans Etna 7 2 Charles Spijker Ex 1 %
 

 

VÄK, Forshaga 2010-07-04

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Elektra 9 8 Maud Olsen Ex 2
 

 

VÄK, Forshaga 2010-07-03

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Elektra 9 8 Aliosha Romero Ex 2

S*Gräddhyllans Etna

9

2

Karina Bjuran

CHAMPION

 

 

NERK, Örebro 2010-06-06

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s For Pleasure 5 6 Åsa Hammarlund Ex 2

S*Gräddhyllans Elektra

9

8

Aliosha Romero

CAC

S*Gräddhyllans Etna 9 2 Anne Köhn MB 1
 

 

NERK, Örebro 2010-06-05

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s For Pleasure 5 6 Veikko Saarela Ex 2

S*Utblickens Lucy

9

2

Aliosha Romero

Ex 3

S*Gräddhyllans Elektra 9 8 Magdalena Kudra CAC
S*Gräddhyllans Etna 9 2 Aliosha Romero CAC
 

 

BIK, Lidköping 2010-04-18

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s For Pleasure 5 6 Hannah Jensen Ex 2

S*Gräddhyllans Elektra

9

8

Annelie Persson

Ex 3

S*Utblickens Lucy 9 2 Annelie Persson Ex 3
S*Gräddhyllans Etna 9 2 Annelie Persson CAC
 

 

BIK, Lidköping 2010-04-17

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s For Pleasure 5 6 Lone Lund Ex 2

S*Gräddhyllans Elektra

9

8

Hannah Jensen

Ex

S*Utblickens Lucy 9 2 Nurit Pahl Ex 2
 

 

SK, Rissne (Sthlm) 2010-03-14

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s For Pleasure 5 6 Åsa Hammarlund CAGCIB

S*Utblickens Lucy

9

2

Beverly Elian

CAC

 

 

SK, Rissne (Sthlm) 2010-03-13

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s For Pleasure 5 6 Raymond A Saetre Ex 1 %

S*Utblickens Lucy

9

2

Maud Olsen

CAC

 

 

NERK, Örebro 2010-01-31

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s For Pleasure 5 6 Aliosha Romero CAGCIB

S*Utblickens Lucy

9

2

Maud Olsen

Ex 2 / 3

S*Gräddhyllans Etna 11 2 Maud Olsen Ex 1
S*Gräddhyllans Izor 11 6 Aliosha Romero Ex 4

 

2009

Birka, Stockholm 2009-11-28

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Etna 11 2 Kristiina Rautio Ex 1
 

 

BIK, Tibro 2009-10-11

Katt / Cat   Klass / Class  Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results
S*Utblickens Lucy 11 2 Alexey Schukin Ex 1

S*Eye Rock´s Gorgeaus

 

6

 

 

 

BIK, Tibro 2009-10-10

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Gräddhyllans Etna 12 2 Angelica Kneifel Ex 2

S*Utblickens Lucy

11

2

Angelica Kneifel

Ex 1

S*Gräddhyllans Izor

12

6

Veikko Saarela

Ex 2

S*Gräddhyllans Elektra 12 8 Charles Spijker Ex 3
S*Gräddhyllans Kull 18 - Angelica Kneifel BIS
 

 

SW  ÖSTK, Nyköping 2009-09-19--20

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Utblickens Lucy 11 2 Anne Köhn Ex 1
 

 

MSK, Eskilstuna 2009-09-05

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Utblickens Lucy 11 2 Lone Lund Ex 1, Biv, NOM

IC S*Eye Rock´s For Pleasure

5

6

Britta Busse

CAGCIB

 

 

NERK, Örebro 2009-06-07

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s For Pleasure 5 6 Hannah Jensen CAGCIB

S*Utblickens Lucy

12

2

Albert Kurkowski

Ex 1

 

 

NERK, Örebro 2009-06-06

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s For Pleasure 5 6 Maud Olsen CAGCIB, Biv

S*Utblickens Lucy

12

2

Hannah Jensen

Ex 1

IP S*Eye Rock´s Angel 6 8 Stéphane Bernard GRAND INTERNATIONELL PREMIER
 

 

LK, Linköping 2009-05-24

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Utblickens Lucy 12 2 Pia Nyman Ex 1

IC S*Eye Rock´s Alvin

5

8

Alexey Schukin

CAGCIB

 

 

LK, Linköping 2009-05-23

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Utblickens Lucy 12 2 Alexey Schukin Ex 1
 

 

KLÖS, Surahammar 2009-04-19

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Utblickens Lucy 12 2 Eva Porat Ex 1

IC S*Eye Rock´s Alvin

5

8

Eva Porat

Ex 2

 

 

KLÖS, Surahammar 2009-04-18

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Utblickens Lucy 12 2 Charles Spijker Ex 1

IC S*Eye Rock´s Alvin

5

8

Britt-Maria Pedersen

CAGCIB

IC S*Eye Rock´s For Pleasure 5 6 Eva Porat Ex 2
 

 

VRK, Hallstahammar 2009-04-05

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s Alvin 5 8 Anette Engvall Ex 3

IC S*Eye Rock´s For Pleasure

5

6

Yan Rocha-Folch

Ex 2

 

 

NERK, Örebro 2009-01-31

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s Alvin 5 8 Aliosha Romero Ex 2

IC S*Eye Rock´s For Pleasure

5

6

Anette Engvall

Ex 2

 

2008

ADELK, Dal 2008-12-14

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s Alvin 5 8 Hanne Sofie Sneum CAGCIB

IC S*Eye Rock´s For Pleasure

5

6

Dorte Kaae

CAGCIB

 

 

ADELK, Dal 2008-12-13

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IC S*Eye Rock´s Alvin 5 8 Geir Edvardsen CAGCIB

IC S*Eye Rock´s For Pleasure

7

6

Anne-Gro Edström

INTERNATIONELL CHAMPION

 

 

BIK, Tibro 2008-10-12

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Eye Rock´s For Pleasure 7 6 Vesna Rizna-Resetic CACIB, Biv
 

 

KM  NERK, Örebro 2008-10-11

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IP S*Eye Rock´s Angel Kastrat - Anette Engvall 1:a, NOM

CH S*Eye Rock´s For Pleasure

Vuxen

-

Elisabeth Raab Alvarsen

2:a

 

 

MLK, Kungsör 2008-08-23

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Eye Rock´s For Pleasure 7 6 Olga Sizova CACIB
 

 

NERK, Örebro 2008-06-08

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s For Pleasure 9 6 Raymond A Saetre CHAMPION

IP S*Eye Rock´s Angel

6

8

Dorte Kaae

CAGPIB

 

 

NERK, Örebro 2008-06-07

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s For Pleasure 9 6 Geir Edvardsen CAC

IP S*Eye Rock´s Angel

6

8

Maud Olsen

CAGPIB

 

 

NERK, Örebro 2008-01-26

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IP S*Eye Rock´s Angel 6 8 Maud Olsen CAGPIB

IC S*Eye Rock´s Alvin

5

8

Ulrike Wahl

Ex 3

S*Eye Rock´s For Pleasure 11 6 Raymond A Saetre Ex 1

 

2007

KM  NERK, Örebro 2007-10-27

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s For Pleasure Ungdjur - Hannah Jensen 1:a, NOM

IP S*Eye Rock´s Angel

Kastrat

-

Alexey Schukin

1:a, NOM

IC S*Eye Rock´s Alvin Vuxen - Alexey Schukin 2:a
 

 

MSK, Eskilstuna 2007-09-01

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s For Pleasure 12 6 Eiwor Andersson Ex 1

IP S*Eye Rock´s Angel

6

8

Kristiina Rautio

Ex 2

IC S*Eye Rock´s Alvin 5 8 Kristiina Rautio Ex 1 %
 

 

MLK, Arboga 2007-08-04

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IP S*Eye Rock´s Angel 6 8 Eva Porat Ex 2

CH S*Eye Rock´s Alvin

7

8

Eva Porat

INTERNATIONELL CHAMPION

 

 

SW  NERK, Örebro 2007-06-02--03

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

IP S*Eye Rock´s Angel 6 8 Yan Rocha-Folch Ex 2
 

 

MJOS, Hamar 2007-05-13

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Eye Rock´s Alvin 7 8 Marie Westerlund Ex 2

IP S*Eye Rock´s Angel

6

8

Marie Westerlund

CAGPIB

 

 

MJOS, Hamar 2007-05-12

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Eye Rock´s Alvin 7 8 Henry Hornell CACIB

IP S*Eye Rock´s Angel

6

8

Henry Hornell

CAGPIB

 

 

VRK, Surahammar 2007-04-22

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Eye Rock´s Alvin 7 8 Eva Porat CACIB

IP S*Eye Rock´s Angel

6

8

Eva Porat

CAGPIB

 

 

DK, Jönköping 2007-04-15

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Eye Rock´s Alvin 7 8 Dorte Kaae Ex 2

IP S*Eye Rock´s Angel

6

8

Dorte Kaae

Ex 2

 

 

NERK, Örebro 2007-01-20

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

CH S*Eye Rock´s Alvin 7 8 Karina Bjuran Ex 2

IP S*Eye Rock´s Angel

6

8

Karina Bjuran

CAGPIB

 

2006

ADELK, Dal 2006-12-10

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Alvin 9 8 Kristiina Rautio CHAMPION

IP S*Eye Rock´s Angel

8

8

Kristiina Rautio

INTERNATIONELL PREMIER

 

 

ADELK, Dal 2006-12-09

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Alvin 9 8 Miriam Klein Gasbarri Ex 2

PR S*Eye Rock´s Angel

8

8

Miriam Klein Gasbarri

CAPIB

 

 

ÖSTK, Norrköping 2006-10-22

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Alvin 9 8 Yan Rocha Folch Ex 3

PR S*Eye Rock´s Angel

8

8

Yan Rocha Folch

Ex 3

 

 

KM  NERK, Örebro 2006-10-14

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Alvin Vuxen - Anette Engvall 3:a

PR S*Eye Rock´s Angel

Kastrat

-

Anette Engvall

1:a, NOM

 

 

MSK, Eskilstuna 2006-09-02

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Alvin 9 8 Marek Chadaj Ex 2

PR S*Eye Rock´s Angel

8

8

 

CAPIB

 

 

MLK, Arboga 2006-06-12

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Alvin 9 8 Charles Spijker Ex 3

S*Eye Rock´s Angel

10

8

Charles Spijker

PREMIER

 

 

NERK, Örebro 2006-06-04

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Alvin 9 8 Hannah Jensen CAC

S*Eye Rock´s Angel

10

8

Hannah Jensen

CAP, NOM

 

 

NERK, Örebro 2006-06-03

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Alvin 9 8 Maud Olsen CAC

S*Eye Rock´s Angel

10

8

Maud Olsen

CAP, Biv, NOM

 

2005

KM  NERK, Örebro 2005-10-01

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Alvin Vuxen 8 Britt-Maria Johansson 1:a

S*Eye Rock´s Angel

Vuxen

8

Britt-Maria Johansson

1:a, NOM

 

 

NERK, Örebro 2005-06-04/05

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Alvin 11 8 Anne Köhn Ex 1

S*Eye Rock´s Angel

11

8

Anne Köhn

Ex 3

 

 

NERK, Örebro 2005-01-22

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Alvin 12 8 Aliosha Romero Ex 1

S*Eye Rock´s Angel

12

8

Aliosha Romero

Ex 4

 

2004

KM  NERK, Örebro 2004-11-13

Katt / Cat

  Klass / Class

 Grupp / Group

Domare / Judge

Resultat /Results

S*Eye Rock´s Angel Ungdjur 8 Raymond A Saetre 2:a
 

Bedömningsgrader/certifikat

HP

Hederspris, delas ut i klass 1 och 2

CACS

Supreme Championcertifikat, Klass 3, minst 97 poäng

CAPS

Supreme Premiercertifikat, Klass 4, minst 97 poäng

CAGCIB

Grand Internationellt Championcertifikat, Klass 5, minst 96 poäng

CAGPIB

Grand Internationellt Premiercertifikat, Klass 6, minst 96 poäng

CACIB

Internationellt Championcertifikat, Klass 7, minst 95 poäng

CAPIB

Internationellt Premiercertifikat, Klass 8, minst 95 poäng

CAC

Championcertifikat, Klass 9, minst 93 poäng

CAP

Premiercertifikat, Klass 10, minst 93 poäng

EX

Excellent. Delas ut i klass 3-12, minst 88 poäng

MB

Mycket bra. Delas ut i klass 3-12, minst 76 poäng

BRA

Bra. Delas ut i klass 3-12, minst 61 poäng

 

Kort om övriga uttagningar

BIV
Best in variety (”Bäst i variant” eller färg). Delas ut för vuxen, junior, ungdjur och kastrat. Minst tre tävlande. 95 poäng.

NOM
Nominates (”Nominerad” - domarens bästa kandidat). Delas ut för hane och hona inom vuxen, junior, ungdjur och kastrat. 97 poäng.

BIS
Best in Show (”Bästa katt inom kategorin”). Delas ut för vuxen hona/hane, junior, ungdjur och kastrat hona/hane. Samtliga bästa katter hos varje domare och inom samma kategori tävlar tillsammans i en panel. 100 poäng.

BOB
Best of Best (”Bäst av de bästa”). En del klubbar tar ut BOB, andra gör det inte. ”Titeln” är inofficiell och räknas inte inom SVERAK för Årets katt. BOB.